مجله

10 راه برای محافظت از موتورسیکلت در برابر سرقت

10 راه برای محافظت از موتور سیکلت در برابر سرقت

درحالی‌که ممکن است فکر کنید این فقط دارندگان موتورسیکلت‌های ورزشی گران‌قیمت هستند که باید بنشینند و مراقب موتورسیکلت خود باشند، واقعیت این است که هیچ موتورسیکلت ای برای سارقان ممنوع نیست.

این اراذل‌واوباش با استفاده از موتورسیکلت‌های سرقتی دست به سرقت‌های وقیحانه می‌زنند. به این واقعیت اضافه کنید که موتورسیکلت‌ها و اسکوترها معمولاً به طرز وحشتناکی قابل سرقت هستند و به‌راحتی می‌توان فهمید که چرا برای باندهایی که می‌خواهند فعالیت‌های شرورانه انجام دهند عالی هستند. این‌یک واقعیت آشکار است که احتمال دزدیده شدن موتورسیکلت شما نسبتاً زیاد است، بنابراین حفظ رفیق دوچرخ شما در سطح امنیتی بسیار مهم است. با در نظر گرفتن این موضوع، ما فهرستی از 10 راه برای محافظت از موتورسیکلت خود در برابر سرقت گردآوری کرده‌ایم.

 

  1. این حقیقت را که موتورسیکلت ای دارید که ارزش دزدیدن دارد را تبلیغ نکنید

اول‌ازهمه، در مقابل وسوسه به نمایش گذاشتن موتورسیکلت خود مقاومت کنید. سارقان اغلب فهرست سفارش‌هایی دارند که شامل وسایل نقلیه‌ای است که خریداران آن‌ها دنبال می‌کنند و در تلاش برای یافتن موتورسیکلت‌های مناسب برای برآوردن «نیازهای مشتری» هستند. با دورنگه داشتن موتورسیکلت خود و قرار دادن در داخل منزل، احتمال سرقت آن را کاهش خواهید داد. همچنین ناگفته نماند که از بیرون گذاشتن موتورسیکلت خود در بیرون منزل یا محل کار تا حد امکان خودداری کنید.

 

  1. اگر مجبورید آن را بیرون بگذارید، آن را درجایی پارک کنید که به‌خوبی قابل‌رؤیت باشد

اگر نیاز دارید موتورسیکلت خود را بیرون پارک کنید (شب یا در طول روز)، مطمئن شوید که درجایی روشن و باز است که کاملاً قابل‌مشاهده است. مردم فکر می‌کنند که پنهان کردن موتورسیکلت‌های خود در کوچه‌های تاریک احتمال سرقت آن‌ها را کاهش می‌دهد، اما معمولاً برعکس است. کوچه‌های تاریک پوشش مناسبی را برای سارقان فراهم می‌کند تا مدتی را صرف دور زدن اقدامات امنیتی و درنهایت دور شدن با موتورسیکلت خود کنند. به دنبال مناطقی با نور خوب و اگر می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید، مکان‌هایی باشید که در آن نظارت تصویری وجود دارد و همیشه افراد زیادی در اطراف هستند.

 

  1. گاراژ خود را فوق‌العاده ایمن کنید

اگر به‌اندازه کافی خوش‌شانس هستید که یک گاراژ دارید، با افزایش امنیت آن، از آن لایه حفاظتی بیشتر نهایت استفاده را ببرید. با نقاط دسترسی (درها و پنجره‌ها) شروع کنید. تمام قفل‌ها را بررسی کنید و در صورت لزوم برای افزایش بیشتر امنیت، موارد بیشتری را اضافه کنید. درحالی‌که آن‌قدرها جذاب به نظر نمی‌رسند، میله‌های فلزی نصب‌شده روی پنجره‌ها برای سارقان موتورسیکلت یا هرکسی که می‌خواهد به گاراژ شما نفوذ کند، یک بازدارنده عالی است.

 

  1. هوشیار باشید

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، سارقان موتورسیکلت اغلب دارای یک سهمیه “لیست خرید” هستند که باید آن‌ها را برآورده کنند. برای هر فعالیت غیرمعمول یا افرادی که در نزدیکی خانه خود نمی‌شناسید چشمان خود را باز نگه‌دارید. سارقان موتورسیکلت احتمالاً قبل از حمله به یک هدف باید تکالیف خود را انجام دهند و چندین بار قبل از آن از محل بازدید کنند.

 

  1. قفل فرمان موتورسیکلت شما اولین خط دفاعی شماست

درحالی‌که عموماً تصور می‌شود که قفل‌های فرمان موتورسیکلت‌ها را می‌توان به‌سرعت توسط دزدان باتجربه شکست (بازور وحشیانه معمولاً این کار را انجام می‌دهد)، بااین‌وجود، آن‌ها مانع اضافی ایجاد می‌کنند. قفل‌های فرمان نیز مانور آسان موتورسیکلت‌ها را دشوار می‌کنند و احتمال دور شدن آن از دید را درجایی که یک دزد می‌تواند ناشناس عمل کند را کاهش می‌دهد. توجه به این نکته نیز مفید است که بیمه‌گران موتورسیکلت‌های ایمن را دوست دارند، بنابراین هر چه بیشتر روی ویژگی‌های امنیتی سرمایه‌گذاری کنید، معمولاً حق بیمه شما کمتر می‌شود.

  1. جدا کردن شمع را در نظر بگیرید

این‌یک تاکتیک بسیار ساده است، اما گاهی اوقات برداشتن شمع موتورسیکلت می‌تواند برای خنثی کردن یک دزد کافی باشد؛ و درحالی‌که بدیهی است که این کار بی اشتباه نیست و ممکن است نخواهید هر شب آن را انجام دهید، اگر موتورسیکلت شما قرار است برای مدتی دورنگه داشته شود، مطمئناً این مرحله ساده را در نظر بگیرید (فقط مطمئن شوید که سوراخ را با یک پارچه تمیز ببندید. برای جلوگیری از ورود زباله به موتور).

 

  1. برای خود یک قفل دیسکی تهیه کنید

قفل‌های دیسکی اغلب توسط صاحبان موتورسیکلت استفاده می‌شود تا احتمال سرقت وسایل نقلیه خود را کاهش دهند. بااین‌حال، قفل دیسکی مانع از آن نمی‌شود که باندهای سازمان‌یافته موتورسیکلت شمارا به ون/کامیون مجاور ببرند و ازآنجا خارج شوند. به همین ترتیب، برخی از قفل‌های دیسک را می‌توان با ابزارهای در دسترس مانند برش پیچ و مهره خراب کرد، به همین دلیل است که باید کمی بیشتر برای قفل‌هایی که از فولاد سخت شده ساخته‌شده و مطابق با استانداردهای امنیتی شناخته‌شده است، هزینه کنید.
برخی از قفل‌های دیسکی رده‌بالا حتی دارای آلارم‌های داخلی هستند که در هنگام جابجایی یک هشدار صوتی ارائه می‌کنند و به جلب‌توجه کمک می‌کنند.

  1. از زنجیر سنگین و لنگر زمینی استفاده کنید

زنجیرهای سخت و لنگرهای زمینی یک ترکیب فوق‌العاده برای امنیت موتورسیکلت هستند. لنگرهای زمینی که در خود زمین سیمان شده‌اند یا با استفاده از پیچ و مهره‌هایی که به‌راحتی قابل باز کردن نیستند، به‌طور ایمن ثابت می‌شوند، آخرین چیزی است که یک سارق موتورسیکلت می‌خواهد وقتی وارد گاراژ شما می‌شود ببیند.
نکته مهم در هنگام بستن موتورسیکلت خود با زنجیر به لنگر زمین این است که همیشه مطمئن شوید که از چارچوب واقعی عبور می‌کنید و نه‌فقط یک چرخ. وقتی موتورسیکلت را بیرون پارک می‌کنید، نیز همین‌طور است. به دنبال اشیای غیرمنقول مانند تیر چراغ و ریل موتورسیکلت سفارشی باشید تا موتورسیکلت خود را به آن ببندید. همچنین به یاد داشته باشید که زنجیر/قفل خود را از روی زمین دورنگه دارید، به‌طوری‌که ابزارها را نتوان در برابر کف سخت قرار داد و آن‌ها را شکست.

 

  1. دزدگیر/ایموبلایزر موتورسیکلت نصب کنید

درحالی‌که این‌یکی می‌تواند بسیار پرهزینه باشد، نصب زنگ هشدار/ایموبلایزر حرفه‌ای روی موتورسیکلت شما می‌تواند سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمندی باشد. آن‌ها نه‌تنها می‌توانند از سرقت جلوگیری کنند، بلکه می‌توانند حق بیمه شمارا نیز کاهش دهند. فقط مطمئن شوید که به دنبال دستگاه‌های هشدار/ایموبلایزر باشید که بررسی‌های عالی داشته باشند و از استانداردهای امنیتی خاصی اطمینان حاصل کنند.

 

  1. از دستگاه‌های ردیابی و دستگاه‌های شناسایی بهره ببرید

حتی اگر یک ردیاب GPS در وهله اول از دزدیده شدن موتورسیکلت شما جلوگیری نمی‌کند، ممکن است منجر به بازیابی موتورسیکلت شما و بازگرداندن آن در آینده نزدیک شود. شما می‌توانید مکان موتورسیکلت را در تلفن هوشمند یا رایانه شخصی مشاهده کنید و روی یک سیم‌کارت استاندارد کار می‌کند.

 

نتیجه‌گیری

درحالی‌که هر یک از مراحل ذکرشده در بالا ممکن است به‌تنهایی برای نجات موتورسیکلت شما از سرقت کافی نباشد، استفاده از چندین مورد باهم می‌تواند خطر را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

پس بهتر است در مرحله اول با کارشناسان آسیاموتوپارتز مشورت کنید تا علاوه بر بهترین خرید، کیفیت مناسب و راه‌حل‌های حرفه‌ای را نیز مدنظر قرار دهند و شما سود بیشتری ببرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =