اخبار سایت

7 سؤالی که باید قبل از خرید دستکش موتورسیکلت از خود بپرسید

هنگام انتخاب دستکش موتورسیکلت باید مجموعه‌ای از فاکتورها را در نظر گرفت و در این مطلب مهم‌ترین مواردی که باید برای خرید مناسب‌ترین دستکش موتورسواری موردتوجه قرارداد را بازگو کرده‌ایم.

 

  1. چه نوع موتورسواری را بیشتر انجام می‌دهم؟

این امر بدیهی به نظر می‌رسد، اما فاکتور بسیار مهمی است که باید هنگام خرید دستکش موتورسیکلت در نظر گرفت. برای مثال، نیازهای موتورسواری که روزانه از موتورسیکلت خود در شهر استفاده می‌کند، بسیار متفاوت از نیازهای شخصی است که بیشتر در تعطیلات آخر هفته سوار می‌شود و همیشه در سفرهای جاده‌ای طولانی است.

 

  1. به‌طور متوسط چند ساعت سوار می‌شوم؟

اگر تعداد زیادی سفر ده تا بیست دقیقه‌ای (کوچک) انجام می‌دهید و مدام از موتور خود می‌پرید و پیاده می‌شوید، این‌یک بازی کاملاً متفاوت با گذراندن سه یا چهار ساعت مستقیم در جاده یا آزادراه است. احتمالاً برای سفرهای کوتاه نیازی به دستکش‌ ندارید، اما اگر می‌خواهید روزهای زیادی را با موتور خود بگذرانید، قطعاً به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

 

در مورد کارهایی که معمولاً انجام می‌دهید سخت فکر کنید و روی دستکش‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که مناسب استایل شما باشد. ممکن است متوجه شوید که برای موارد مختلف به چند جفت دستکش نیاز دارید.

 

  1. آیا در هوای بد سوار موتور می‌شوم؟

اگر شما موتورسواری هستید که از باران نمی‌ترسید، دستکش موتورسیکلتی که می‌خواهید باید بتواند سخت‌ترین شرایط آب و هوایی را تحمل کند و دستان شما را زیبا و خشک نگه دارد.

 

باز هم، دستکش‌هایی را که برای نوع سواری‌ای که می‌خواهید انجام دهید، شناسایی کنید و بدانید که احتمالاً به چندین جفت دستکش برای ایجاد راحتی و محافظت در تمام سبک‌های موتورسواری خود نیاز خواهید داشت.

 

  1. آیا من عمدتاً در هوای گرم یا سرد سوار موتور می‌شوم؟

درست مانند آب‌وهوای مرطوب، این سؤال در راحت نگه‌داشتن دستان شما نقش دارد. اگر در آب‌وهوای سرد سوار موتور می‌شوید، نمی‌خواهید انگشت‌های سرد یا سفت داشته باشید. یک جفت دستکش موتورسیکلت که شما را گرم نگه می‌دارد بسیار مهم است.

 

عکس این موضوع در موتورسواری در هوای گرم نیز صادق است. عرق کردن دست‌ها و انگشتان در آب‌وهوای گرم بد است. موتورسواران هوای گرم/خشک باید به دنبال دستکش‌های چرمی سبک‌وزن باشند.

 

  1. آیا در جاده و یا خارج از جاده سوار موتور می‌شوم؟

واضح است، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در تعطیلات آخر هفته از پیست‌های موتور کراس بازدید و استفاده می‌کنید، احتمالاً به مجموعه‌ای متفاوت از دستکش نسبت به شخصی که موتور خود را در یک مسیر مسابقه سوار می‌شود، نیاز دارید.

 

  1. سبک موتورسواری من چیست؟

اگر موتورسوار معمولی هستید، باید به دنبال یک دستکش ساده‌تر و سنتی‌تر (احتمالاً از چرم) باشید. اگر یک سوارکار تهاجمی، یا شاید حتی خطرناک هستید، پس دستکش‌های قوی‌تری می‌خواهید که کربن و زره داشته باشند. در مورد سبک موتورسواری با خود صادق باشید و یک جفت دستکش مناسب پیدا کنید.

 

  1. بودجه من چقدر است؟

می‌توانید دستکش‌های عالی را باقیمت‌های پایین پیدا کنید. اما درست مانند هر چیز دیگری، بودجه اهمیت دارد. اگر یک موتورسوار مبتدی هستید یا بودجه محدودی برای خرید وسایل موتورسیکلت دارید، واقعاً سعی می‌کنید ایمنی، راحتی و هزینه را با هم در نظر بگیرید.

 

اگر بودجه بیشتری دارید، با دستکش‌های گران‌تری که دارای ویژگی‌های فراوان هستند، راحت باشید.

 

 

 

دستکش‌های موتورسیکلت از چه چیزی ساخته‌شده‌اند و بهترین مواد دستکش موتورسیکلت کدم‌اند؟

در قدیم، دستکش‌های موتورسیکلت اساساً از چرم ساخته می‌شدند. درحالی‌که بسیاری از دستکش‌ها هنوز چرمی هستند، اخیراً افزایش زیادی در استفاده از مواد نساجی برای دستکش دوچرخه مشاهده‌شده است.

 

در حدود پنج سال گذشته، ما شاهد بوده‌ایم که دستکش‌ سازان مواد پیشرفته‌تری را در دستکش‌های چرمی و نساجی ادغام کرده‌اند تا محافظت از آن‌ها را افزایش داده و ویژگی‌های فانتزی ارائه دهند. به‌عنوان‌مثال، Gore-Tex برای دستکش‌های ضد آب و درعین‌حال افزایش راحتی مناسب است. این ماده هم ضد آب و هم قابل تنفس است، بنابراین برای شرایط مرطوب ایدئال است – از ورود آب و خروج هوا جلوگیری می‌کند تا دستان شما راحت و خشک بمانند.

 

نتیجه‌گیری:

به نظر می‌رسد خرید یکدست کش موتورسواری چندان هم ساده نیست! تنوعی از مشخصات و ویژگی‌ها باعث می‌شود وقت و دقت بیشتری را برای بررسی آن صرف کنیم. اما یک‌راه میان‌بر عالی نیز وجود دارد!

بهتر است قبل از خرید دستکش موتورسیکلت با مشاورین اسیاموتوپارتز مشورت کنید تا بهترین و مناسب‌ترین دستکش را با توجه به شرایط شما پیشنهاد کنند و البته که می‌توانید در فروشگاه آنلاین آسیاموتوپارتز نیز از مدل‌های مختلف دستکش موتورسواری بازدید کنید و سفارش دهید!

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =